سوالات متداول

    سفارش من کجاست ؟
جهت مشاهده وضعیت سفارش و پیگیری آن می توانید پس از ورود به حساب کاربری خود از قسمتی که در عکس مشخص شده، وارد لینک «سفارشات من» شوید. در صفحۀ باز شده لیست تمامی سفارشات شما موجود است که برای هر سفارش ستونی به نام «وضعیت سفارش» وجود دارد. در این ستون وضعیت هر کالا از زمان تایید سفارش تا زمان تحویل، قابل مشاهده است.
اینجا عکسی گذاشته میشود ک نشان دهنده ی سفارشات من می باشد
در پارت دو عکسی گذاشته میشود ک نشان دهنده ی اطلاعات کالا و اینکه در چه مرحله ای می باشد .
پس از ثبت سفارش، شماره و جزئیات سفارش از طریق پیامک و ایمیل برای شما ارسال می گردد
سفارشات مشتریان عزیز شهرستان با توجه به نحوۀ پرداخت از «طریق پست، تیپاکس، پیشتاز و چاپار» ارسال می شوند. همچنین کد رهگیری این سفارشات ۲۴ ساعت پس از تحویل به شرکت پستی، برای مشتریان پیامک می گردد.
روز و زمان ارسال سفارشات مشتریان عزیز تهران نیز با پیامک اطلاع رسانی می شود. مشتریان عزیز تهران در صورت نیاز می توانند پس از دریافت پیامک، برای «تغییر روز و آدرس ارسال» اقدام کنند.

چه زمانی سفارشم ارسال می شود؟
برای مشاهده «بازه زمانی دریافت سفارش به صورت تخمینی»، می توانید از قسمت مشخص شده در تصویر متحرک زیر با انتخاب موقعیت مکانی خود از روز ارسال سفارش خود مطلع شوید.
در اینجا عکسی گذاشته می شود که فلش متحرک نشان می دهد که زمان تحویل را به صورت کامل نشان می دهد 

چگونه سفارش را لغو کنم ؟

شما می توانید تا قبل از مرحله ارسال کالا (قابل مشاهده در نوار وضعیت)، کل سفارش و یا بخشی از سفارش خود را لغو نمایید.
1- به منوی "سفارشات من" رفته و در نوار وضعیت کالا گزینه ی "لغو ارسال کالا(ها)" را کلیک نمایید.
2- در این مرحله کالا هایی که قصد لغو آن را دارید انتخاب کرده و علت لغو را از منوی موجود انتخاب نمایید. سپس به روی گزینه "ثبت درخواست" کلیک کنید.
در اینجا عکس این موارد گذاشته می شود.

چگونه ثبت سفارش خود را بازگشت دهم؟


مشتریان عزیز شهرستان، می توانند کالا را از طریق «پست جمهوری اسلامی» به صندوق پستی .... به صورت «پس‌کرایه» (کرایه در مقصد) ارسال نمایند. در صورتی که هزینه بازگشت را پرداخت نموده اید، رسید را همراه با محصول ارسال نمایید تا شرکت مبتکران هزینه مرسوله را به شما بازگرداند. همچنین تا زمان رسیدن کالا به دست ما، کد رهگیری مرسوله را نزد خود نگه دارید.
مشتریان عزیز تهران، کافی است فرم درخواست بازگشت را پر کنند. سپس، واحد ارسال مبتکران طبق ساعت و آدرس ثبت شده توسط مشتری، برای دریافت کالا اقدام می نماید. 
پس از دریافت کالا توسط واحد ارسال شرکت  مبتکران، کالا به مراکز دریافت شرکت مبتکران تحویل می گردد. سپس، پیامکی جهت اطلاع رسانی و «تأیید رسیدن کالا به انبار»، برای مشتری ارسال می شود. همچنین، امکان بازگشت کالا از طریق «پست جمهوری اسلامی» به صندوق پستی .... به صورت «پس‌کرایه»، نیز امکان پذیر است. جهت بازگشت کالا، توجه داشته باشید که در صورت عدم تکمیل فرم بازگشت کالا ،شرکت مبتکران  هیچ گونه تعهدی در رسیدگی فرم های ناقص نخواهد داشت.
کالا باید به صورت کامل همراه بسته بندی و تمامی متعلقات برگشت داده شود .

چه زمانی وجه سفارشم بازپرداخت می شود؟

در صورت نیاز به عودت وجه پس از تایید کالا توسط شرکت مبتکران، مبلغ سفارش طی ۴ روز کاری بازپرداخت می شود.
سفارشاتی که به «صورت آنلاین» پرداخت شده باشند به صورت خودکار به شماره کارتی که مبلغ سفارش را پرداخت نموده اید، واریز می گردد. سفارشات «پرداخت در محل» نیز به شماره حسابی که در فرم بازگشت کالا از سمت مشتری نوشته شده است، عودت داده می شود.

+